NACRA ajalugu

California, aastal 1968, kiindus Geoff Prindle katamaraanidesse ning juba samal aastal asutati koos partner Sterling Santley-ga ettevõte Surfglas. Geoff Prindle pühendumus katamaraanidele oli nii suur, et juba 1971 võitis ta USA meistrivõistlustel teise koha ja alustati Prindle 16 seerjatootmist. Prindle 16 oli kerge, tugev ja kiire ning tänu oma erilisele pontoonikujule, mis andis väga hea ujuvuse, ei olnud see katamaraan lainetele nii tundlik kui teised tolle aja paadid. Kaks aastat hiljem autasustatakse Prindle 16 “Most Efficient Catamaran Trophy” auhinnaga Pacific Multihull Association’s World Speed Trials poolt. 1972 aastal lisandub mudel Alpha 18, veidi hiljam Alpha 15, millest sai esimene ühemehekatamaraan, mis võttis osa kuulsast Newport Beach regatist. Samal aastal projekteeris Tom Roland oma esimese 18 jalase katamaraani – Nacra 18.

1975 aastal saab firma nimeks Performance Cat Inc. ja North American Catamaran Racing Association (sellest sai ka NACRA oma nime) turundamiseks konstrueeritakse Nacra 36, mis suurepäraselt sai oma ülesandega hakkama ja mille projekteerimist tänapäevalgi loetakse läbimurdeks sportkatamaraanide ehituses.

Seejärel toimus kõik juba kiiresti. Nacra 5.5 sai parimaks ühemehekatamaraaniks. 80ndate aluguses sündis Nacra 5.0, millest sai menukas rannakatamaraan ning õige pea said huvilised nautida veidi suuremate sõsarmudelite Nacra 5.7 ja 5.8 sõiduomadusi.

1985, Roy Seaman konstrueeris innovaatilise pontoonikujuga Nacra 6, mis osutus ideaalseks katamaraaniks ekstreemsel regatil Worrell 1000 Extreme race ja on võitnud selle regati mitmeid kordi. Nacra 6.0 oli esimene katamaraan millel oli isepautiv foka ja spinnaker. Sama kümnendi lõpus taglastati Nacra 5.5 ümber sloop taglastusele.

Eelmise sajandi 90ndatel oli Euroopas väga populaarne sportkatamaraaniklass Formula 18. Nacra konstrueeris sellesse klassi oma mudeli Inter 18 ja Inter 20. Mõlemad mudelid olid väga õnnestunud ning tõestasid ennast mitmetel tiitlivõistlustel, saades lühikese ajaga äärmiselt populaarseteks ja nõutud ranna- ja sportkatamaraanideks. Importöörid ja Nacra maaletoojad üle maailma müüvad väga edukalt nii Nacra ranna kui ka sportkatamaraane. 21.sajandil on Teie otsustada, kuidas hindate Nacra tooteid ja edusamme tänaseks päevaks.

Nacral on üle 20 erineva katamaraanimudeli mida on võimalik osta läbi tiheda ja ladusalt töötava agendivõrgustiku üle maailma. Ükskõik millise Nacra mudeli Te valite, võite olla kindlad, et saate parima võimaliku katamaraani maailmas.

Nacra – alati samm eespool!

2010 tähistab Nacra ona 35.sünnipäeva.

Katamaraanid

Ükskõik millise Nacra mudeli Te valite, võite olla kindlad, et saate parima võimaliku katamaraani maailmas.
vaata edasi